Jihokorejský ministr zahraničí Pak Čin uvedl, že KLDR dokončila přípravy jaderné zkoušky a čeká pouze na politické rozhodnutí.

Náměstek amerického ministra obrany Colin Kahl na dotaz, zda může sdělit podrobnosti ohledně krátkodobých a dlouhodobých změn, které učinila americká armáda s ohledem na KLDR, odpověděl, že nikoli. "Nemyslím si, že byla učiněna konečná rozhodnutí," dodal.

"Jakékoli úpravy, které můžeme provést v našem postoji, budou v první řadě provedeny ve spolupráci a po konzultaci s Jižní Koreou a s Japonskem," poznamenal Kahl s tím, že nechce předbíhat výsledky jednání.

Severní Korea letos uskutečnila téměř 20 raketových testů. Raketové i jaderné testy KLDR zakazují rezoluce OSN. Na konci května USA v Radě bezpečnosti OSN navrhly zpřísněné sankce proti Pchjongjangu, návrh ale vetovaly Rusko a Čína. O víkendu KLDR vystřelila i řadu dělostřeleckých střel, které by v případě zamíření mohly zasáhnout okolí jihokorejské metropole Soulu. Poslední jaderný test KLDR uskutečnila v roce 2017.