Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Útok u izraelské ambasády v Bělehradě. Policista zneškodnil pachatele

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Nepříjemný incident řeší srbská policie. Strážce zákona se v sobotu dopoledne stal terčem útoku před budovou izraelského velvyslanectví v Bělehradě. Policista útočníka, který mu kuší způsobil zranění, zabil. 

Srbský ministr vnitra Ivica Dačič k incidentu uvedl, že neznámý útočník kolem 11. hodiny vystřelil z kuše na policistu, který v rámci služby dohlížel na bezpečnost izraelského velvyslanectví, přičemž ho zasáhl do krku. Strážce zákona použil v sebeobraně zbraň a útočníka zneškodnil. 

Zraněný policista byl při vědomí převezen do nemocnice, kde musel podstoupit operační zákrok, dodal ministr Dačič. 

Totožnost útočníka není bezprostředně známá. Srbské úřady momentálně vyšetřují okolnosti i možný motiv útoku. Nabízí se hypotéza, že incident souvisí s vojenským angažmá izraelské armády v palestinském Pásmu Gazy.

Témata:  Srbsko policie Srbsko

Aktuálně se děje

13. července 2024 17:32

13. července 2024 14:25

Rusko zavede progresivní daň. Putin potřebuje další peníze i pro armádu

Rusko od ledna 2025 ve snaze zvýšit příjmy státního rozpočtu, který vyčerpává především probíhající válka na Ukrajině, zavádí progresivní daň z příjmu fyzických osob. Příslušný zákon v pátek podepsal prezident Vladimir Putin, informovala agentura TASS. V přepočtu má do ruské státní kasy připlout téměř dalších 30 miliard dolarů, napsal web France24

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy