Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Útok v Annecy: Zadržený muž je podezřelý u jezera Annecy

Francouzská policie
Francouzská policie
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Francouzské úřady podezřívají jednatřicetiletého Syřana z pokusu o vraždu kvůli čtvrtečnímu útoku nožem u jezera Annecy na jihovýchodě země. Muž zranil čtyři malé děti a dva dospělé důchodového věku.

Podle britského deníku Guardian v sobotu podezřelý stanul před soudem, který rozhodl o jeho setrvání ve vazbě. Muž odmítl odpovědět na jakékoliv otázky soudců i policistů. Zraněné děti v pátek navštívili francouzský prezident Emmanule Macron s manželkou Brigitte, informoval server France24.

Macron už o den dříve útok odsoudil jako projev absolutní zbabělosti. "Národ je v šoku. Naše myšlenky jsou se zraněnými, stejně jako s jejich rodinami a příslušníky záchranných složek," napsal ve čtvrtek na twitteru.

Podle Guardianu jsou zraněné děti ve věku od 22 měsíců do tří let, přičemž jedno z nich je britské a jedno nizozemské národnosti. Dvěma zraněným dospělým je 70, respektive 78 let. Motiv útoku není znám.

Syřan Abdelmasih H. má status uprchlíka ve Švédsku, do Francie vstoupil v listopadu loňského roku. V neděli mu byla zamítnuta žádost o azyl. Podle premiérky Élisabeth Borneové žil na ulici, přičemž úřady u něj neevidují žádnou historii psychiatrických problémů.

Témata:  Francie policie Francie

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 10:23

Izrael nařídil obyvatelům Chán Júnisu na jihu Pásma Gazy další evakuaci

Izrael v pondělí nařídil obyvatelům Chán Júnisu na jihu Pásma Gazy další evakuaci. Údajně se mají schovat před „silovou operací“ proti Hamásu. Izraelský nálet v oblasti ještě téhož dne zabil několik desítek lidí. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy