Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Útok v Pásmu Gazy zasáhl kancelář Červeného kříže. Desítky mrtvých

Palestina
Palestina
Foto: Pixabay

Šéf evropské diplomacie Josep Borrell odsoudil útok, který zasáhl kancelář Mezinárodního výboru Červeného kříže (MVČK) v Pásmu Gazy a způsobil desítky obětí. Zároveň požádal o nezávislé vyšetření incidentu. Uvedl to server BBC.

MVČK oznámil, že v noci na sobotu přišlo o život 22 civilistů a kancelář v Gaze byla poškozena v důsledku střelby těžkého kalibru, která dopadla poblíž budovy. V oblasti se nacházely stovky vysídlených osob, včetně Palestinců spolupracujících s Červeným křížem, kteří žili ve stanech.

Ministerstvo zdravotnictví v Gaze oznámilo až 25 mrtvých a 50 zraněných. Obvinilo Izrael, že útok mířil na uprchlický tábor al-Mawásí.

MVČK přímo neuvedl, kdo za útok nese odpovědnost. Mluvčí izraelské armády pro AFP uvedl, že "nic nenasvědčuje tomu", že by útok provedly izraelské síly, ale armáda incident vyšetřuje.

Oblast al-Mawásí je Izraelem označena jako bezpečná humanitární zóna, do které se uchýlily tisíce Palestinců po zahájení izraelského pozemního útoku na město Rafah na jihu palestinské enklávy.

Jeden z obyvatel sdělil agentuře Reuters, že střely vypálily dva tanky z nedalekého kopce a zasáhly stany vysídlených lidí v oblasti. 

Témata:  Válka v Izraeli s Hamásem Gaza (palestinské město v Pásmu Gazy)

Aktuálně se děje

18. července 2024 13:01

Žijeme v době hluboké úzkosti. Mladí nemají na bydlení, varuje von der Leyenová

Ve svém hodinovém projevu před europoslanci zdůraznila dosavadní předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, že současná doba je poznamenána hlubokou úzkostí. Upozornil na to server Politico

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy