ISW informuje také o "pravidelném postupu s omezeným úspěchem" severně od Slovjanska a Avdijivky v Doněcké oblasti.

V Rajhorodoku, severně od Doněcka, Rusové zaznamenali podle ukrajinského generálního štábu ztráty a stáhli se. Tlak zůstává na Severodoněck v Luhanské oblasti. Podle středečních informací tamní správy mají Rusové v rukou přes 70 procent města, které mělo před boji 100.000 obyvatel.

Britské ministertvo obrany dnes s odvoláním na vojenskou rozvědku uvedlo, že Rusové zřejmě kontrolují většinu Severodoněcku. Hlavní silnice vedoucí do města je podle Britů stále v rukou Ukrajinců, ale Rusové zaznamenávají "trvalé lokální zisky". Pokud se Rusům podaří dobýt Seveerodoněck a Lysyčansk, která od sebe dělí řeka Severní Doněc, získají kontrolu nad celou Luhanskou oblastí, uvádí agentura Reuters. Podle britské rozvědky Ukrajinci zničili mosty přes řeku.

"Směrem k Doněcku nepřítel pokračuje v minometné a dělostřelecké palbě na pozice našich jednotek po celé kontaktní linii," uvedl na svém facebookovém účtu generální štáb.

Další směr ruských útoků míří k Bachmutu, kde Rusové "s částečným úspěchem" útočí ve vesnici Kamyševacha. Boje tam stále pokračují.

V přehledu ukrajinské armády se také uvádí, že v oblasti Novohryhorivky a Alexandrovky ruská armáda zaútočila vrtulníky Mi-24.

Ve středu zasáhla ruská raketa železnici na západě země, ve Lvovské oblasti. Tamní gubernátor Maksym Kozyckyj řekl, že pět lidí bylo zraněno. Podle poradce ministra vnitra Antona Heraščenka Rusové chtěli zasáhnout tunel ve snaze přetnout železniční trasu používanou k přepravě zbraní a pohonných hmot. Podle šéfa ukrajinských drah se škody na kolejích zjišťují, ale tunel zůstal neporušený.

Rusko proti Ukrajině bojuje od 24. února a podle ukrajinských zdrojů přišlo o 30,700 vojáků a více než 1300 tanků.

Prezident Volodymyr Zelenskyj ve středu řekl, že mezi Ukrajinci, kteří byli proti své vůli odvezeni do Ruska, je 200.000 dětí. Tito Ukrajinci byl podle něj rozmístěni po celém Rusku. Mezi dětmi jsou sirotci, děti odvezené s rodiči i ty, které byly od rodin odděleny. "Cílem této zločinecké politiky není jenom krást lidi, ale zajistit, aby deportovaní na Ukrajinu zapomněli a nebyli schopní se vrátit," řekl Zelenskyj.