reklama

Oběti jsou dvě dívky a dva chlapci ve věku šesti let. Hrad se zvedl do výšky a několik dětí z něho vypadlo z výšky deseti metrů na zem.

Na místo neštěstí přijel větší počet sanitek a přiletělo několik vrtulníků. Podle ABC policisté zasahující na místě plakali a objímali se s rodiči, kteří se seběhli u školy.

"Je to velmi tragická událost, myslíme na rodiny, celou školu a taky na záchranáře. Není pochyb o tom, že to bude velmi tragická scéna," sdělila policejní velitelka Debbie Williamsová.

Premiér Scott Morrison označil neštěstí za "zdrcující" . "Je to neuvěřitelně tragické. Vaše děti při dnu volna a spolu s rodinami a stane se z toho taková strašná tragédie, to vám prostě zlomí srdce," řekl Morrison. Do Devonportu se vydal tasmánský premiér Peter Gutwein. Devonport je malý přístav na severním pobřeží Tasmánie a žije tam asi 30.000 lidí.

Stanice BBC připomenula několik jiných neštěstí, kdy si děti hrály v podobných nafukovacích hradech. V roce 2019 se v Číně zabily při téměř stejném incidentu, jaký se stal v Tasmánii, dvě děti a 20 se zranilo. O rok dříve zemřela holčička v Británii, když hrad explodoval.