Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Berlíně hořela nemocnice, dva lidé zemřeli

Požár, ilustrační foto
Požár, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Při požáru, který v noci na dnešek vypuknul v nemocnici v berlínské čtvrti Zehlendorf, zemřeli dva pacienti. Další dva lidé utrpěli těžké popáleniny a jsou na jednotce intenzivní péče. Informovala o tom agentura DPA.

Příčina požáru zatím není známa, nemocnice kvůli němu vyklidila celé oddělení, kde v tu chvíli leželo 70 pacientů.

Berlínští hasiči dostali hlášení o požáru kolem čtvrté hodiny ráno. V pokoji, odkud se oheň začal šířit, zemřel jeden člověk. Další těžce nemocná pacientka zemřela během evakuace. Zranilo se celkem šest lidí. Původně média informovala o třech obětech, vyšetřování ale ukázalo, že jeden zesnulý zemřel ještě předtím, než začalo hořet.

Na místě zasahovala stovka hasičů, uhašení požáru jim trvalo asi tři hodiny.

Témata:  Německo požáry

Související

Aktuálně se děje

14. listopadu 2025 10:49

Jožo Ráž o tom nehodlá debatovat. Svět se řítí do záhuby, má jasno zpěvák

Jožo Ráž je známý svým svérázným pohledem na svět a názory na politiku zaujal už opakovaně. Zpátky se nedrží ani v důchodovém věku. Podle nejnovějších slov charismatického zpěváka Elánu se svět řítí do záhuby. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Sergej Lavrov

Konec spekulací o Lavrovovi. Šéf ruské diplomacie se opět vynořil

Konec spekulacím. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov se opět objevil na veřejnosti a prohlásil, že Moskva je nadále připravena jednat o přípravě summitu mezi ruskou a americkou hlavou státu. V uplynulých dnech se přitom vyskytly spekulace, že Lavrov po více než 20 letech ve funkci upadl v nemilost prezidenta Vladimira Putina kvůli debaklu ve věci neuskutečněného jednání s americkým protějškem Donaldem Trumpem.