Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Berlíně hořela nemocnice, dva lidé zemřeli

Požár, ilustrační foto
Požár, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Při požáru, který v noci na dnešek vypuknul v nemocnici v berlínské čtvrti Zehlendorf, zemřeli dva pacienti. Další dva lidé utrpěli těžké popáleniny a jsou na jednotce intenzivní péče. Informovala o tom agentura DPA.

Příčina požáru zatím není známa, nemocnice kvůli němu vyklidila celé oddělení, kde v tu chvíli leželo 70 pacientů.

Berlínští hasiči dostali hlášení o požáru kolem čtvrté hodiny ráno. V pokoji, odkud se oheň začal šířit, zemřel jeden člověk. Další těžce nemocná pacientka zemřela během evakuace. Zranilo se celkem šest lidí. Původně média informovala o třech obětech, vyšetřování ale ukázalo, že jeden zesnulý zemřel ještě předtím, než začalo hořet.

Na místě zasahovala stovka hasičů, uhašení požáru jim trvalo asi tři hodiny.

Témata:  Německo požáry

Související

Aktuálně se děje

21. června 2026 15:33

Andrea Kašpárková promluvila o životě s vážnou nemocí

Život s roztroušenou sklerózou poznává Andrea Kašpárková, bývalá manželka šéfkuchaře Radka Kašpárka, jejíž devatenáctileté dceři Natálii lékaři tuto nemoc diagnostikovali v dubnu letošního roku. Kvůli projevům tohoto onemocnění musela dívka strávit dlouhý čas v nemocnici a nyní ji čeká šest týdnů se sádrou na noze.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy