Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Berlíně hořela nemocnice, dva lidé zemřeli

Požár, ilustrační foto
Požár, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Při požáru, který v noci na dnešek vypuknul v nemocnici v berlínské čtvrti Zehlendorf, zemřeli dva pacienti. Další dva lidé utrpěli těžké popáleniny a jsou na jednotce intenzivní péče. Informovala o tom agentura DPA.

Příčina požáru zatím není známa, nemocnice kvůli němu vyklidila celé oddělení, kde v tu chvíli leželo 70 pacientů.

Berlínští hasiči dostali hlášení o požáru kolem čtvrté hodiny ráno. V pokoji, odkud se oheň začal šířit, zemřel jeden člověk. Další těžce nemocná pacientka zemřela během evakuace. Zranilo se celkem šest lidí. Původně média informovala o třech obětech, vyšetřování ale ukázalo, že jeden zesnulý zemřel ještě předtím, než začalo hořet.

Na místě zasahovala stovka hasičů, uhašení požáru jim trvalo asi tři hodiny.

Témata:  Německo požáry

Související

Aktuálně se děje

24. června 2026 16:57

Nečekaný zvrat. Pro asistentku Leoše Mareše se připravuje obřad v kostele

Jeden z nejpopulárnějších českých moderátorů Leoš Mareš v červnu přišel o další blízkou osobu, když náhle zemřela jeho asistentka Kateřina Niklová. Se smutečním obřadem se původně nepočítalo, ale tatínek zesnulé Kateřiny najednou učinil překvapivé rozhodnutí. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy