Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Berlíně se volilo i hodinu a půl po uzavření volebních místností

Volby v Německu
Volby v Německu
Foto: Profimedia

V některých volebních místnostech v Berlíně se dnes hlasovalo i hodinu a půl po oficiálním konci voleb. Na mnoha místech se totiž tvořily kvůli problémům s lístky dlouhé fronty a volební komisaři chtěli umožnit všem, kteří dorazili včas, aby odevzdali svůj hlas.

Oficiálně dnešní volby do německého Spolkového sněmu skončily v 18:00, například v berlínské čtvrti Pankow ale poslední volič svůj hlas odevzdal podle agentury DPA kolem 18.45 a ve čtvrti Wilmersdorf dokonce až kolem 19.30.

U mnoha volebních místností v hlavním městě se dnes tvořily dlouhé fronty. Problémy působil nedostatek volebních lístků v některých místnostech, podle německých médií mohly být na vině i dopravní komplikace, které ve městě způsobil berlínský maraton. Některé volební místnosti dostaly volební lístky, které patřily jinému obvodu.

V Berlíně se dnes volilo nejen do Spolkového sněmu, ale i do berlínského zemského sněmu a hlasovalo se i v referendu o vyvlastnění bytů velkých pronajímatelů.

Agentura DPA připomněla, že je pravidlem nechat hlasovat všechny, kteří se dostaví do oficiálního uzavření volební místnosti a zařadí se do fronty. "Osobám, které se dostaví po vypršení lhůty, je třeba zabránit v odevzdání hlasu," uvedla dnes na twitteru volební komise.

Témata:  volby v Německu

Související

Aktuálně se děje

22. dubna 2026 16:04

Poslední slova Jana Potměšila. Vdova prozradila, co jí ještě řekl

Česko v uplynulém týdnu zasáhla jedna smutná zpráva. Ve věku 60 let zemřel výjimečný herec Jan Potměšil. Nejtěžší to samozřejmě má rodina v čele s vdovou Radkou, která prozradila, jak vypadaly poslední chvíle manžela na tomto světě. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy