Dnešní vládní údaje ukázaly, že nově zemřelo 313 lidí s covidem-19. Celkový počet úmrtí tak stoupl na 150.057. V pátek bylo mrtvých 229. Za poslední týden se počet úmrtí zvýšil proti předchozímu týdnu o 38,3 procenta.

Počet pozitivně testovaných klesl na 146.380 z pátečních 178.250. V posledních týdnech počet pozitivně testovaných výrazně roste kvůli variantě omikron. Počet úmrtí je ale nižší, než při předchozích vlnách onemocnění.

Server BBC upozornil, že díky očkování počet hospitalizací a úmrtí na covid-19 neroste tak rychle jako v předchozích vlnách. Nemocnice však zůstávají pod tlakem kvůli rostoucímu počtu hospitalizací a absencím personálu kvůli nákaze.

Británie se loni v lednu stala první evropskou zemí a pátou zemí na světě, ve které počet úmrtí s covidem-19 překonal hranici 100.000 případů.

V Anglii v současné době platí omezení podle tak zvaného plánu B. Ten zahrnuje povinné používání roušek ve většině veřejných vnitřních prostor, covidové pasy pro vstup na některé velké akce a doporučení pracovat pokud možno z domova.