reklama

Helikoptéra byla spolu s dalšími šesti vrtulníky zapojena do nácviku manévrů na akci, která se bude konat 20. až 21. července u příležitosti Dne rumunských vzdušných sil a konce rumunské vojenské přítomnosti v Afghánistánu.

Záběry svědků zachytily, jak vrtulník začal náhle klesat a pak přeletěl těsně nad auty. Následně přistál na kruhovém objezdu v centru, který dopravní policie stihla včas vyklidit. Posádka helikoptéry před přistáním informovala, že se potýká s technickými problémy.

V Rumunsku je několik velitelských středisek NATO a americká protiraketová stanice. Členem Severoatlantické aliance je Rumunsko od roku 2004.

"Na řešení situace pracujeme s našimi rumunskými partnery. Další informací poskytneme, až je budeme mít," uvedla v prohlášení americká ambasáda v Bukurešti.

Na místo, kam helikoptéra přistála, přijeli vojenští prokurátoři. Okolnosti incidentu se vyšetřují. Ministerstvo obrany mezitím zrušilo účast všech strojů na dvou plánovaných akcích, řekl agentuře Reuters brigádní generál Constantin Spinu. "Oba ceremoniály se uskuteční, ale bez účasti vojenských letounů," upřesnil.

reklama