Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Číně se propadla dálnice. Zemřelo přes dvacet lidí

Silnice
Silnice
Foto: Pixabay

Při propadu části dálnice na jihu Číny zemřelo nejméně 24 lidí. Uvedla to agentura AP. Původní zprávy hovořily o 19 obětech. Záchranáři odvezli do nemocnice dalších 30 lidí. 

Čínská státní televize CCTV informovala, že v posledních dnech postihly tuto oblast silné lijáky.

K tragédii, při níž se zřítil 17,9 metrů dlouhý úsek dálnice, došlo v provincii Kuang-tung dnes kolem 02:00 místního času (v úterý ve 20:00 SELČ), uvedly úřady v městě Mej-čou. V propadlé části uvízlo 20 vozidel.

Svědci popisovali, že slyšeli hlasitý zvuk a poté spatřili za sebou obrovskou jámu. Na videích a snímcích z místa nehody je patrný oheň, kouř a hromada zčernalých kusů vozidel.

Agentura AP připomněla, že některé oblasti provincie Kuang-tung zažily v posledních dvou týdnech rekordní deště a záplavy.

Témata:  Čína silnice

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy