Disneyland krátce před polednem místního času oznámil, že s okamžitou platností a až do odvolání uzavírá zábavní park a okolní oblasti, aby vyhověl pravidlům spojeným s bojem proti covidu-19. Vedení Šanghaje současně uvedlo, že park zakázal lidem vstupovat i vycházet a že všichni návštěvníci uvnitř areálu budou muset s odchodem počkat na výsledky testů. Každý, kdo park navštívil od 27. října, bude navíc třikrát během tří dnů muset podstoupit test na covid-19.

Lidé na sociálních sítích uváděli, že během dnešní uzavírky byly atrakce pro "uvězněné" návštěvníky i nadále v provozu. Společnost Shanghai Disney uvedla, že park nyní poskytuje "omezenou nabídku" atrakcí a že dodržuje covidová opatření v souladu s pokyny čínských zdravotních úřadů.

Dnešní uzavření představuje další ze zásahů do provozu šanghajského Disneylandu, který během lockdownu na začátku letošního roku nefungoval více než tři měsíce. Už loni v listopadu uvázlo v parku kvůli koronavirovým opatřením více než 30.000 návštěvníků.

Čínská čísla nakažených jsou ve srovnání s dalšími státy stále velmi nízká, úřady ale zastávají politiku takzvané nulové tolerance. Zavádějí proto přísné uzávěry i v případě, že se potvrdí jen několik málo případů nákazy. To kvůli výrazným komplikacím kritizuje část obyvatelstva. Uzávěry mají navíc negativní dopad na druhou největší ekonomiku na světě, což se v některých případech přenáší i na hospodářství dalších zemí.