Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V italských Alpách zemřel další horolezec, opět Čech

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixmac

Český horolezec dnes ráno zemřel v italských Alpách při výstupu na horu Ortles (německy zvané Ortler). Informaci agentury APA potvrdila Mariana Wernerová z odboru komunikace českého ministerstva zahraničí. Horolezec podle médií spadl zřejmě z výšky asi 400 metrů.

Wernerová uvedla, že byl v horách s větší skupinou českých turistů a ostatní by měli být v pořádku. Jde o třetí úmrtí českého občana v horách na severu Itálie za poslední čtyři dny.

"Můžeme potvrdit, že dnes přišel o život český občan v regionu Tridentsko," uvedla Wernerová. Další informace podle ní zjišťuje český generální konzulát v Miláně, který je ve spojení s italskou policií.

Neštěstí se podle médií stalo za svítání kolem 05:30 SELČ poblíž chaty Payer, kterou mnoho horolezců používá jako výchozí bod pro závěrečný výstup na 3905 metrů vysoký vrchol. Na místě zasahovala horská služba i vrtulník, záchranáři ale už našli alpinistu mrtvého.

Životy dvou mužů z Česka si vyžádal nedělní sesuv ledovce na hoře Marmolada v italských Dolomitech. Při neštěstí zemřelo sedm lidí, pokračuje ale pátrání po pěti pohřešovaných Italech.

Témata:  Itálie Alpy

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.