V pondělí byl počet potvrzených případů nejvyšší od 25. dubna, přičemž rostoucí trend trvá od minulého týdne. V pondělí se potvrdilo 3731 nových případů, minulý týden jich bylo denně v průměru kolem 2800. Mírně přibylo hospitalizovaných pacientů s covidem-19 a postupně roste i reprodukční číslo, které je znovu vyšší než jedna a nyní je na hodnotě 1,1. Reprodukční číslo vyjadřuje rychlost šíření nákazy.

Ministr zdravotnictví Nican Horovic a další zástupci izraelského zdravotnictví se rozhodli obnovit informační kampaň o koronaviru. Zástupce ministerstva zdravotnictví podle listu Haarec řekl, že zatím nejsou důvody k vážnému znepokojení.

"Počet potvrzených případů neustále kolísá. Za novou vlnu to můžeme považovat, až uvidíme ustálenější růst," sdělil. Za nejspolehlivější ukazatel trendu považuje počet těžce nemocných.

Podle údajů z minulých dní reprodukční číslo překročilo jedničku 20. května a pomalu se stále zvedá. Dnes ráno bylo v nemocnicích 103 lidí ve vážném stavu, před třemi dny to bylo 83 pacientů.

Ve více než devítimilionovém Izraeli se od začátku epidemie nakazilo přes 4,1 milionu lidí a 10.864 jich po nákaze covidem-19 zemřelo. Ukončené očkování má 6,1 milionu občanů, téměř 4,5 milionu má i posilovací dávku.