Aš také místnímu rozhlasu Army Radio dnes ráno řekl, že v izraelských nemocnicích je nyní 526 lidí s covidem-19 ve vážném stavu, což je o tři desítky více než o den dříve.

Jeden z vládních poradců pro současnou pandemii Eran Segal z Weizmannova vědeckého institutu dnes uvedl, že vrcholu v této vlně epidemie by Izrael mohl dosáhnout tento týden. "Odhaduji, že se blížíme vrcholu, který nastane tento týden, pokud už nenastal," řekl. Dodal, že reálný počet nakažených v Izraeli je podle něj asi dvakrát vyšší, než ukazují data.

Dnes v Izraeli začala platit nová pravidla pro karanténu. Lidé, u nichž se potvrdí koronavirus, budou moci z izolace po pěti dnech, pokud budou mít čtvrtý a pátý den negativní test a nebudou mít příznaky. Nově už nebudou pro ukončení izolace potřebovat potvrzení od lékaře. Očkovaní proti covidu-19 nebudou muset do karantény po kontaktu s nakaženým, pokud budou mít negativní antigenní test. Neočkovaní musí po takovém kontaktu do karantény, kterou mohou po pěti dnech ukončit s negativním antigenním testem provedeným státem uznaným testovacím střediskem.

Od příštího týdne budou úřady v Izraeli rozdávat zdarma antigenní testovací sady. Nejprve je dostanou žáci a studenti a domovy pro seniory a také firmy v důležitých odvětví ekonomiky, které určí ministerstvo obrany a financí. Celkem plánuje takto vláda rozdat na 25 až 30 milionů testů, napsal v úterý server The Times of Israel.