Premiér Kim Pu-kjon podle agentury AP během schůzky k pandemické situaci řekl, že pokud se šíření viru brzy nezpomalí, bude nutné zavést "mimořádná" opatření. Úřady nařídily nemocnicím po celé zemi, aby vyčlenily 2000 dalších lůžek pro pacienty s covidem-19.

Kim také řekl, že vláda od příštího týdne urychlí aplikace posilovacích dávek zkrácením lhůty mezi druhou a třetí dávkou ze současných pěti měsíců na tři.

Kvůli další vlně epidemie v zemi v posledních týdnech přibývá jak hospitalizací, tak úmrtí. Často jde o šedesátníky a starší lidi, jejichž imunita zeslábla, protože vakcínu dostali na začátku očkovací kampaně. Jižní Korea očkování zahájila v únoru.

Od pondělka platí v zemi přísnější protikoronavirová opatření. V Soulu jsou zakázána shromáždění sedmi a více lidí a dospělí se při vstupu do restaurací a dalších vnitřních prostor musejí prokazovat dokladem o očkování. Pokud se současná situace nezlepší, plánuje vláda další omezení mezilidských kontaktů. Hovoří se o novém snížení povoleného počtu lidí, kteří se mohou sejít, nebo o zkrácení otevírací doby restaurací a barů. Některá z těchto opatření přitom skončila teprve v listopadu.

Korejská agentura pro kontrolu a prevenci nemocí (KDCA) uvedla, že asi 5300 z celkových 7022 nových případů připadá na hlavní město Soul a přilehlou metropolitní oblast. Počet pacientů, kteří zemřeli po infekci koronavirem, se za posledních 24 hodin zvýšil o 53 na celkových 4130. Jižní Korea má 51,8 milionu obyvatel a od začátku pandemie se tam nakazilo 503.606 obyvatel.

Jižní Korea zpřísnila pravidla pro příjezdy ze zahraničí ve snaze ochránit se před šířením nové varianty omikron, která se v zemi poprvé objevila minulý týden a do dneška ji hygienici zjistili u 63 lidí.