"Podle prvotních informací kamion převážel nelegální migranty, celkem asi 40 osob, které byly ukryty ve skrýši pod převáženým dřevem. Dosud 18 z nich zemřelo. Někteří z přeživších jsou převáženi do nemocnice," citovala bulharská média z prohlášení ministerstva vnitra.

Neštěstí se odehrálo poblíž obce Lokorsko, která leží na sofijském dálničním okruhu. Policisty na odstavené vozidlo a skupinu lidí u něj upozornili místní obyvatelé. Přesné příčiny smrti migrantů se zjišťují. Podle serveru 24 Časa běžence rozdrtily uvolněné kmeny, zdroje stanice BNT naopak tvrdí, že se migranti udusili. Ve vážném stavu podle stanice BTV zůstává 14 migrantů.

Bulharsko leží na trase, kterou migranti především z Blízkého východu a Afghánistánu využívají ke vstupu do zemí Evropské unie. Většina z běženců přitom nemá v plánu zůstat v nejchudším členském státě EU, ale snaží se pomocí propracovaných sítí převaděčů dostat do bohatších zemí západní Evropy. Bulharsko posílilo kontroly na své jižní hranici s Tureckem i v celé zemi, aby bojovalo s rostoucím přílivem migrantů a dokázalo, že je schopno řádně střežit vnější hranici Evropské unie.

reklama