Téměř polovina z 13.012 nových případů připadá na metropoli a okolí.

Obavy ze zrychlení nákazy rostou s blížícími se oslavami lunárního nového roku, které začnou v sobotu a potrvají pět dní. Vláda občany vyzývá, aby se vzdali cestování, a ty, kteří se bez toho neobejdou, aby si nechali dát posilující dávku vakcíny nebo se otestovali.

Ve více než jednapadesátimilionové Koreji má ukončenou vakcinaci přes 85 procent lidí, třetí dávku dostala víc než polovina.

Úřady se ale obávají zahlcení nemocnic a narušení režimu na pracovištích kvůli velkému počtu nakažených. Ode dneška proto platí několik nových pravidel - z deseti na sedm dní se zkracuje karanténa pro očkované lidi s pozitivním testem. Ti, kdo mají za sebou očkování a přijdou do kontaktu s nakaženým, do karantény nemusí vůbec, ale mají o svém stavu denně informovat úřady a po šesti dnech se otestovat.

Testy PCR, které byly dosud osou testování, se nyní začnou používat hlavně pro seniory a chronicky nemocné, ostatní mají použít rychlé testy dostupné na mnoha místech. Jenom pokud bude tento test pozitivní, mají pokračovat PCR testováním.

Nový způsob testování se zatím týká Soulu, tří měst v jeho blízkosti a rovněž jižní provincie Čolla namdo. Na ostatním území začne totéž platit v únoru.