Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Kyjevě a následně po celé Ukrajině byl vyhlášen letecký poplach

Kyjev
Kyjev
Foto: Pixabay

V Kyjevě byl krátce před jednáním prezidenta Volodymyra Zelenského s šéfkou Evropské komise Ursulou von der Leyenovou a předsedou Evropské rady Charlesem Michelem vyhlášen letecký poplach. Sirény se následně rozezněly po celé zemi, píší tiskové agentury.

Vyhlášení leteckého poplachu souvisí podle serveru RBK-Ukrajina s tím, že z běloruských letišť odstartovala ruská letadla, a to včetně stroje A-50U, který může navádět a řídit vzdušné útoky, a stíhaček MiG-31, které mohou být nosiči hypersonických střel Kinžal.

Bělorusko ve čtvrtek ohlásilo konec leteckého cvičení s ruským spojencem, nicméně ukrajinské velení varovalo, že nebezpečí trvá, dodal portál.

Témata:  válka na Ukrajině Ukrajina

Související

Aktuálně se děje

4. března 2026 9:16

Ornella Koktová odhalila pravdu o vztahu s mladší sestrou

Ornella Koktová se v posledních dnech kvůli novému dokumentu dostala do křížku s Agátou Hanychovou. Kamarádka ale není jedinou osobou, se kterou má Ornella komplikované vztahy. K ideálu má daleko i její vztah s jedním z členů rodiny. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy