Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Německu byli napadeni dva politici z protiimigrační strany Alternativa pro Německo

Německá policie
Německá policie
Foto: Pixabay

Dva politici z protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD) byli ve středu lehce zraněni při útoku během slavnostní akce před zemským sněmem ve Stuttgartu. 

Místní policie útok potvrdila, informovala agentura DPA.

Útočníci zablokovali informační stánek AfD a zaútočili na členy strany slovně i fyzicky. Dva politici utrpěli lehká zranění.

Útočníci poté utekli směrem k budově zemského sněmu. Zadrženy byly dvě ženy ve věku 19 a 23 let, policie stále pátrá po dalších pachatelích.

Tento incident je součástí série útoků na německé politiky v posledních dnech. V minulém týdnu byla napadena bývalá berlínská primátorka Franziska Giffeyová a europoslanec sociální demokracie Matthias Ecke byl brutálně zbaven.

Tyto útoky vyvolaly odsouzení ze strany německého kancléře Olafa Scholze a šéfky Evropské komise Ursuly von der Leyenové.

Německé politické strany, jak vládní, tak opoziční, se již dříve vyjádřily k nárůstu fyzických a verbálních útoků na své členy.

Nyní žádají posílení ochrany politiků na veřejných shromážděních před nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu. 

Témata:  Německo AfD policie Německo

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruští vojáci uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi, tvrdí Kyjev

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky, že v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny uřízly hlavu ukrajinskému vojákovi. Podle Kostina dostali ruští vojáci ve Volnovašském okrese od svých velitelů rozkaz, aby ukrajinské vojáky nezajímali, ale brutálně je zabili. Moskva se k těmto obviněním nevyjádřila.