Svědčí o tom také informace, že v Německu se na celostátní úrovni za uplynulých sedm dní zjistilo v průměru 79,5 nových infekcí na 100.000 obyvatel. V pondělí to podle RKI bylo 83,1 a před týdnem tento ukazatel činil 115,4. Podobně jako v pondělí i dnes institut v souvislosti s těmito údaji upozornil, že při posuzovaní čísel je potřeba mít na paměti menší počet testů odebíraných během svátků a víkendů. Minulý čtvrtek měli v Německu státní svátek a řada lidí si vzala volno z práce i v pátek.

Nadále klesá i reprodukční číslo (R), tedy odhad, kolik lidí v průměru infikuje jeden nakažený. Podle RKI v pondělí večer byla celostátní sedmidenní hodnota 0,77, přičemž v předchozích dvou dnech činila 0,82 a 0,84.

Podle dat, která Institutu Roberta Kocha doposud přicházela od zdravotnických úřadů ze spolkových zemí, se od začátku epidemie v Německu koronavirem nakazilo 3,6 milionu lidí. Během předchozích 24 hodin přibylo 221 pacientů, kteří zemřeli v souvislosti s covidem-19, což je o 62 méně než během neděle. V zemi s 83 miliony obyvatel tak nyní evidují celkem 86.381 těchto úmrtí.