Sedmidenní incidence, která udává počet nakažených na 100.000 obyvatel za uplynulý týden, dnes oproti neděli lehce stoupla na 222,7, před týdnem byla na hodnotě 315,4.

RKI v posledních dnech opakovaně upozorňuje, že během vánočních svátků a na přelomu roku laboratoře provádějí mnohem méně testů, takže údaje o nakažených nejspíš neodpovídají reálné epidemické situaci v zemi. Klesající sedmidenní incidence nicméně znamená, že pandemie ustupuje. Na přelomu listopadu a prosince se incidence pohybovala kolem hodnoty 450.

V Německu, které má přibližně 83 milionů obyvatel, už kvůli covidu-19 zemřelo přes 110.000 lidí. Za posledních 24 hodin přibylo 69 úmrtí, před týdnem bylo obětí 180.

Navzdory klesajícím počtům nakažených některé německé spolkové země dál zpřísňují opatření. Ode dneška platí nová pravidla například v Dolním Sasku, Bádensku-Württembersku, Braniborsku a Meklenbursku-Předním Pomořansku. V posledně jmenované spolkové zemi se zavírají kina, divadla, muzea i vnitřní prostory sportovišť.