Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Německu poprvé od začátku pandemie přibylo více než 200.000 nově nakažených

Německo, ilustrační foto
Německo, ilustrační foto
Foto: Pixabay

V Německu přibylo za uplynulý den 203.136 nově nakažených koronavirem, nejvíce od začátku pandemie covidu-19 v zemi. Informoval o tom Institut Roberta Kocha (RKI).

Šíření varianty omikron zvedlo na rekordní úroveň i hodnotu sedmidenní incidence, která aktuálně činí 1017,4. O den dříve to bylo 940,6 a před týdnem 638,8.

Německo poslední dobou zažívá prudký vzestup počtu odhalených případů nákazy. Hranice 100.000 infikovaných za den poprvé padla 19. ledna, hranice 200.000 nakažených o zhruba týden později. Skutečný počet nakažených ale pravděpodobně bude výrazně vyšší, protože hodně případů není rozpoznáno, uvedla DPA. Na mnoha místech totiž docházejí kapacity testovacích míst.

V Německu, které má kolem 83 milionů obyvatel, za posledních 24 hodin zemřelo 188 pacientů s koronavirem. Před týdnem hygienici informovali o 234 nových smrtelných případech. Koronavirová nákaza se v Německu od začátku epidemie prokázala u 9,2 milionu lidí, z nichž 117.314 nákaze podlehlo.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Německo

Související

Aktuálně se děje

6. srpna 2025 9:44

Kde bude pohřben Jiří Krampol (†87)? Několik variant a nejasné vyústění

Již pozítří se lidé rozloučí s legendárním hercem Jiřím Krampolem, který zemřel během posledního červencového víkendu ve věku 87 let. Po pohřbu ve strašnickém krematoriu dojde k uložení jeho ostatků na místo posledního odpočinku. Kde to ale bude? 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy