reklama

Celkem se od počátku epidemie nákaza koronavirem v Německu, které má 83 milionů obyvatel, prokázala u vice než 2,2 milionu lidí. S covidem-19 v zemi zemřelo 56.546 osob.

Počet nových případů nákazy na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní v Německu klesl na 90,9. V pátek tento údaj činil 94,4. Cílem německých politiků je dostat se co nejrychleji pod hranici 50 případů na 100.000 obyvatel. Nejvyšší hodnota byla hlášená 22. prosince, kdy na 100.000 lidí připadalo 197,6 nově infikovaných v předchozích sedmi dnech.

Berlín ode dneška nejméně do 17. února zakázal vstup z oblastí s výskytem nakažlivějších mutací. Opatření se z evropských zemí vztahuje na Portugalsko, Irsko a Británii, z neevropských pak na Brazílii a Jihoafrickou republiku a od neděle začne omezení platit i pro africké Lesotho se Svazijskem.

České republiky, kterou Německo kvůli vysoké míře infekce hodnotí jako epidemicky vysoce rizikovou zemí, se nové omezení netýká. Pro cesty z Česka do Německa tak nadále platí povinnost koronavirového testu ještě před překročením hranic, a poté nástup do desetidenní karantény, kterou je možné po pěti dnech ukončit dalším testem.

Výjimku z karantény mají čeští pendleři, kteří se v Bavorsku musí každých 48 hodin nechat testovat. V Sasku přeshraničním pracovníkům postačují dva testy týdně.

reklama