Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Německu přibylo 1455 lidí nakažených koronavirem a 137 úmrtí

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Německo za posledních 24 hodin zaznamenalo 1455 nových případů nákazy koronavirem a 137 úmrtí. Oznámil to dnes Institut Roberta Kocha (RKI). Počet nakažených je nižší než před týdnem, kdy německé úřady hlásily 3254 infekcí.

V Německu, které má přibližně 83 milionů obyvatel, se od začátku pandemie nemoci covid-19 nakazilo 3,718 milionu lidí a 90.074 jich zemřelo. Z onemocnění se zatím vyléčilo 3,591 milionu lidí.

Údaje RKI dnes rovněž ukázaly, že sedmidenní počet nových případů nákazy na 100.000 obyvatel klesl na 13,2; v úterý byl hlášen údaj 15,5.

Sedmidenní reprodukční číslo se v Německu snížilo na 0,72 z 0,77 předchozí den. Číslo udává, na kolik dalších lidí infikovaný člověk nákazu přenese. Současný údaj znamená, že sto infikovaných lidí nakazilo v průměru zhruba 72 dalších osob. Pokud je číslo dlouhodobě pod hodnotou jedna, má se za to, že infekce je na ústupu. Podle agentury DPA tento údaj podává obraz o dění před osmi až 16 dny.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Německo

Aktuálně se děje

28. srpna 2026 18:06

Na D2 se stala vážná nehoda. Mezi zraněnými byli převážně děti

Vážná dopravní nehoda se v pátek stala na dálnici D2 u Brna. Zranili se čtyři lidé, většina zraněných jsou děti. Řidička havarovaného osobního automobilu se podle policistů nevěnovala řízení dostatečně.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Harald V.

Norsko v slzách. Zemřel oblíbený král Harald V.

Ve věku 89 let zemřel norský král Harald V., který byl hospitalizován v národní nemocnici v Oslu kvůli léčbě vzácného krevního onemocnění. Královský palác potvrdil, že panovník odešel pokojně v pátek v brzkých ranních hodinách. V reakci na tuto zprávu byla vlajka na střeše královského paláce spuštěna na půl žerdi. V posledních hodinách jeho života jej v nemocnici navštívili členové rodiny a před palácem se shromáždili lidé, aby položili květiny.