Počet nově nakažených je nižší než před týdnem, minulý čtvrtek ráno RKI informoval o 24.736 nově nakažených.

Celkem se v Německu, které má asi 83 milionů obyvatel, infikovalo přibližně 3,47 milionu lidí, z nich 84.126 zemřelo. V Česku, v němž žije něco přes 10 milionů lidí, se celková smrtelná bilance blíží 29.500.

V Německu k dnešku připadá v sedmidenním úhrnu 129,1 nově nakažených v přepočtu na 100.000 obyvatel, oproti minulému týdnu i oproti středě se tento údaj snížil. Sedmidenní reprodukční číslo činí 0,83, oproti předchozímu dnu se o jednu setinu zvýšilo. Znamená to, že sto nakažených v průměru infikuje dalších 83 lidí. Pokud je hodnota reprodukčního čísla nižší než jedna, epidemie slábne.

Spolková vláda v úterý schválila návrh rozvolnění pro plně očkované a pro uzdravené. Dnes o něm budou hlasovat poslanci Spolkového sněmu. Kabinet očekává, že schvalovací proces skončí v pátek a že nová pravidla začnou platit už od víkendu. Podle návrhu plně očkovaní a lidé po covidu-19 již nebudou potřebovat negativní testy, pokud budou chtít využít služby, kde jsou rozbory vyžadovány. To se týká obchodů neprodávajících zboží denní potřeby nebo kadeřnictví. Očkovaných a uzdravených se rovněž nebudou týkat omezení nočního vycházení nebo limity pro počet účastníků soukromých setkání. Pro osoby považované za imunní bude ale nadále platit povinnost nosit respirátory.