reklama

V Německu, které má přibližně 83 milionů obyvatel, se od začátku pandemie nakazilo minimálně 902.528 lidí, z toho zhruba 593.100 se z nákazy uzdravilo. Dalších 13.884 však nákaze podlehlo.

Počet nově nakažených v říjnu a začátkem listopadu denně prudce rostl. V poslední době je nárůst poměrně stabilní, uvedla agentura DPA. Doposud nedošlo k výraznějšímu poklesu nově nakažených, i když na začátku listopadu Německo přistoupilo k omezením. Od 2. listopadu jsou v zemi uzavřené bary a restaurace, školy a obchody ale zůstávají otevřené.

Sedmidenní reprodukční číslo v Německu pátek činilo 1,05. Číslo udává, na kolik dalších lidí infikovaný člověk nákazu přenese. Současný údaj znamená, že sto infikovaných lidí nakazilo v průměru zhruba 105 osob. Pokud je číslo dlouhodobě pod hodnotou jedna, má se za to, že infekce je na ústupu.

Laboratoře v Česku, které má proti Německu jen zhruba osminu lidí, odhalily v pátek 5809 nově nakažených koronavirem. Od březnového začátku epidemie se v České republice koronavirem nakazilo více než 487.563 lidí, 389.873 z nich se už vyléčilo. Počet úmrtí s koronavirem v Česku přesáhl 7000, od konce října se zdvojnásobil.

reklama