Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Německu přibylo za den přes 34.000 případů koronaviru, incidence roste

Německo, ilustrační foto
Německo, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Více než 34.000 nakažených a 30 úmrtí v souvislosti s covidem-19 přibylo za posledních 24 hodin v Německu.

Sedmidenní incidence, která v neděli poprvé překonala hranici 500, dnes opět stoupla - tentokrát na 528,2. S odvoláním na údaje Institutu Roberta Kocha (RKI) o tom informovala agentura DPA.

Sedmidenní incidence, která udává počet nově infikovaných koronavirem v týdenním úhrnu v přepočtu na 100.000 obyvatel, byla před týdnem v Německu na hodnotě 375,7.

Koronavirus se v 83milionové zemi od počátku epidemie prokázal u více než osmi milionů lidí, z nichž v souvislosti s covidem-19 téměř 116.000 osob zemřelo.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Německo

Související

Aktuálně se děje

18. ledna 2026 14:51

Dagmar Havlová veřejně prozradila, jak to má s muži. Přiznala strach

Bývalá první dáma Dagmar Havlová se nedávno v otevřeném online vysílání svěřila svým příznivcům s pocity, které doprovázejí její soukromý život. Přestože od úmrtí jejího manžela Václava Havla uplynulo již čtrnáct let, herečka přiznala, že hledání nového životního partnera pro ni není vůbec jednoduché. I když se v jejím okolí muži vždy pohybovali, v současnosti naráží na nečekanou bariéru.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy