Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Německu se částečně zřítil hotel. Neštěstí nepřežil nejméně jeden člověk

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Drama se od pozdního úterního večera odehrává ve městě Kröv v německé spolkové zemi Porýní-Falc. Ze zatím neznámého důvodu se tam zřítila část hotelu, v němž se nacházeli lidé. Podle policie nejméně jeden člověk nepřežil, dalších osm osob zůstává uvězněno pod troskami.

Na místě od večerních hodin zasahují záchranné složky, jejichž příslušníkům se podařilo navázat kontakt s několika uvězněnými lidmi. Pátrají po nich také speciální vycvičení psi. Někteří lidé mají být v kritickém stavu, informovala veřejnoprávní televize SWR

Jedno z poschodí hotelu se zřítilo v úterý kolem 23. hodině. Nacházelo se na něm 14 osob. Pěti se podařilo dostat ven bez zranění, ale dalších devět v troskách uvízlo, uvedla policie. Hasiči navíc zprvu nemohli vstoupit do budovy kvůli riziku jejího úplného zřícení. Evakuovány byly i domy v sousedství. 

Podle německých médií zatím není jasné, co způsobilo částečné zřícení budovy hotelu. Jeden ze svědků pro SWR uvedl, že v jedné z místností se pod ním náhle propadla podlaha. 

Témata:  Německo hasiči

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.