Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Německu se nakazilo od začátku pandemie více než 24 milionů lidí

Německo, ilustrační foto
Německo, ilustrační foto
Foto: Pixabay

V Německu se od začátku pandemie prokázala nákaza koronavirem již u více než 24 milionů lidí, vyplývá z nových dat Institutu Roberta Kocha (RKI).

Za poslední den se tam potvrdila infekce u 161.718 osob, mírně tam vzrostla sedmidenní incidence, jež uvádí průměrný počet nakažených na 100.000 obyvatel.

Čtvrteční bilance nakažených je o asi 5000 vyšší než před týdnem. Agentura DPA poznamenává, že skutečně infikovaných je zřejmě výrazně více, do statistik se totiž zapisují jen pozitivní PCR testy, které řada nemocných nepodstupuje.

V Německu za čtvrtek zemřelo po nákaze koronavirem dalších 289 lidí oproti 212 obětem ohlášeným sedm dní nazpět. Německé úřady dohromady evidují 133.921 úmrtí od začátku pandemie.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Německo

Související

Aktuálně se děje

24. června 2026 8:29

Tajemství nové znělky MFF Karlovy Vary. V hlavní roli bude Skarsgård

V Karlových Varech už příští týden odstartuje letošní ročník Mezinárodního filmového festivalu. Ani letos se přehlídka snímků z celého světa neobejde bez znělky. Tentokrát ji natočil Stellan Skarsgård. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy