Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Německu se situace s koronavirem dál zhoršuje

Německo, ilustrační foto
Německo, ilustrační foto
Foto: Pixabay

V Německu během uplynulých 24 hodin přibylo 42.727 nově zjištěných případů nákazy koronavirem a 75 úmrtí souvisejících s covidem-19.

O týden dříve to bylo 33.498 nových případů a 55 úmrtí, uvedla agentura DPA s odvoláním na Institut Roberta Kocha (RKI).

Sedmidenní incidence, tedy počet nových případů nákazy na 100.000 obyvatel, vzrostl na 372,7. O den dříve tento ukazatel činil 362,2. Před týdnem 289 a před měsícem 85,6.

V Německu, kde žije kolem 83 milionů lidí, se koronavirová nákaza od začátku epidemie prokázala u 5,354 milionu lidí, z nichž 99.062 nákaze podlehlo. Skutečný počet nakažených ale pravděpodobně bude výrazně vyšší, protože hodně případů není rozpoznáno, dodala DPA.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Německo

Související

Aktuálně se děje

19. ledna 2026 12:08

Tajemství odpovědi od Soukupa. Agáta Hanychová to nechce ani říkat

Teď to vypadá na konec všech sporů, když soud posvětil dohodu mezi Agátou Hanychovou a Jaromírem Soukupem ohledně péče o dceru Rozárku. Jenže dcera herečky Veroniky Žilkové se už dopředu domnívá, že válka s bývalým partnerem bude mít další dějství. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy