Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Německu za den přibylo 8497 nakažených koronavirem, méně než před týdnem

Mnichov
Mnichov
Foto: Pixabay

V Německu za poslední den přibylo 8497 nových případů nákazy koronavirem a 50 úmrtí pacientů s covidem-19. Informoval o tom dnes Institut Roberta Kocha (RKI). Dnešní bilance ji nižší než před týdnem, kdy RKI oznámil 9872 nově nakažených.

Experti nicméně upozornili na to, že aktuální čísla mohou být zkreslená kvůli tomu, že o Velikonocích se provádí méně testů a zpoždění mohou mít i hlášení o výsledcích.

Celoněmecký počet nových případů nákazy na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní se oproti předchozímu dni mírně zvýšil na 128; v neděli hlásil RKI hodnotu 127. Na začátku března se ukazatel pohyboval pod 70. Nejhorší situace nyní panuje ve spolkové zemi Durynsko, kde mají v sedmidenním průměru 227 nakažených na 100.000 obyvatel.

Země s 83 miliony obyvatel od počátku epidemie zaznamenala bezmála 2,9 milionu nakažených. Přes 77.000 lidí kvůli covidu-19 zemřelo. Sedmidenní reprodukční číslo v Německu momentálně činí 0,97, předchozí den bylo na hodnotě 1,02. Znamená to, že 100 infikovaných lidí nakazilo v průměru zhruba 97 dalších. Pokud je číslo dlouhodobě pod hodnotou jedna, má se za to, že šíření infekce se zpomaluje.

Témata:  Německo koronavirus (coronavirus) COVID-19

Aktuálně se děje

12. srpna 2026 20:09

Leoš Mareš hvězdou SuperStar. Naznačil, jak by si vedl jako zpěvák

Leoš Mareš bude už za několik málo týdnů jednou z hvězd letošní řady SuperStar. V oblíbené soutěži pěveckých talentů nepůjde o jeho premiéru, ačkoliv v kůži zpěváka si ji nevyzkoušel. Nelituje toho náhodou? 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy