Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Německu za poslední den přibylo 15.813 nakažených

Berlín, ilustrační foto
Berlín, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Německo za poslední den zaznamenalo 15.813 nových případů nákazy koronavirem a 248 souvisejících úmrtí. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na Institut Roberta Kocha (RKI). Před týdnem úřady RKI nahlásily 13.435 případů a 249 zemřelých.

Dosud testy v 83milionovém Německu potvrdily 2,690.523 případů infekce a 75.212 lidí s virem SARS-CoV-2 v těle zemřelo.

V Německu se v poslední době epidemická situace zhoršuje, což potvrzuje i počet nově hlášených případů nákazy na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní. Tato takzvaná sedmidenní incidence je dnes podle RKI na hodnotě 108,1, což je o něco více než předchozí den (107,3).

Dosud nejvyšší počet nově hlášených úmrtí je ze 14. ledna, kdy zemřelo 1244 pacientů. Pokud jde o počty nově nakažených, byl rekordní 18. prosinec s přírůstkem 33.777 infekcí. Tehdy ale číslo zahrnovalo i 3500 infekcí zaregistrovaných se zpožděním.

Německá kancléřka Angela Merkelová v noci na úterý oznámila, že Německo prodlužuje uzávěru do 18. dubna a vyzývá své obyvatele, aby o nadcházejících velikonočních svátcích zůstali doma, necestovali po vlasti ani do zahraničí a co nejvíce omezili kontakty.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Německo

Související

Aktuálně se děje

13. června 2026 8:31

Dagmar Havlová reaguje na novou správní radu Knihovny Václava Havla

Dagmar Havlová nevydržela a znovu se vyjádřila k dění kolem Knihovny Václava Havla. Po jmenování nové správní rady prozradila, že pojala podezření, že její manžel snad píše novou hru. Havlová zdůraznila, že se jmenováním nových členů správní rady nemá nic společného. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy