Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Německu za poslední den přibylo 8400 nakažených

Německo, ilustrační foto
Německo, ilustrační foto
Foto: Pixabay

V Německu za posledních 24 hodin přibylo 8400 nakažených koronavirem. Informoval o tom dnes Institut Roberta Kocha (RKI). Před týdnem bylo infikovaných 5638.

Takzvaná sedmidenní incidence, tedy počet nakažených na 100.000 obyvatel za poslední týden, v Německu setrvale roste. Nyní dosahuje hodnoty 44,2. Ve středu to bylo 40,8, před týdnem 27,6.

Od začátku pandemie se v Německu, které má 83 milionů obyvatel, prokázala nákaza u 3,84 milionu lidí.

Více než 3,69 milionu lidí se již uzdravilo. Naopak 91.943 lidí s nemocí covid-19 zemřelo, z toho 22 v posledních 24 hodinách.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Německo

Aktuálně se děje

28. srpna 2026 16:51

Tohle knihkupci přehnali? Radka Třeštíková zastavila vydání své nové knihy

Vydání nové knihy autorky Radky Třeštíkové s názvem Někdo to udělat musel se nečekaně odkládá. Spisovatelka se rozhodla celý projekt pozastavit v reakci na postup knižních distribucí a e-shopů.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Harald V.

Norsko v slzách. Zemřel oblíbený král Harald V.

Ve věku 89 let zemřel norský král Harald V., který byl hospitalizován v národní nemocnici v Oslu kvůli léčbě vzácného krevního onemocnění. Královský palác potvrdil, že panovník odešel pokojně v pátek v brzkých ranních hodinách. V reakci na tuto zprávu byla vlajka na střeše královského paláce spuštěna na půl žerdi. V posledních hodinách jeho života jej v nemocnici navštívili členové rodiny a před palácem se shromáždili lidé, aby položili květiny.