Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Oděse nepřežilo dronový útok 12 lidí, záchranná operace skončila

Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto
Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto
Foto: FREE Photo Tereshchenko Oleg / UNIAN

Ukrajinští záchranáři ukončili v neděli pátrací operace po útoku dronem na bytový dům ve městě Oděsa. Našli čtyři další těla a celkový počet zabitých tak stoupl na 12.

Gubernátor Oděské oblasti Oleh Kiper na sociální síti Telegram napsal, že záchranné skupiny pracující do nedělního večera našly tělo osmileté dívky, blízko těla jeho staršího bratra nalezeného již dříve. Záchranáři v neděli již dříve objevili těla matky a miminka.

Kiper dodal, že pět zabití v bytové budově v Oděse byly děti, nejmladší bylo čtyři měsíce. Dron vrazil do bytového domu v Oděse v sobotu.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že obětem na životech se dalo předejít, kdyby země dostala slíbené dodávky zbraní.

Zelenskyj ve svém tradičním videoproslovu zveřejněném v noci na neděli na sociálních sítích připomněl, že takové útoky, k jakému došlo v Oděse, nemají vojenský smysl.

"Jde o teror, jehož cílem je výlučně ničení životů, výlučně zastrašování lidí," zdůrazunil.

Doplnil, že " svět ví, že teroru se dá bránit. Svět má dostatek systémů protivzdušné obrany, systémů ochrany proti šáhidům (dronům íránské výroby) a raketám".

Opět upozornil, že zpoždění dodávek zbraní pro Ukrajinu včetně systémů protivzdušné obrany na ochranu obyvatel Ukrajiny vede právě k takovým ztrátám. "Seznam dětí, kterým Rusko bere životy, neustále roste," zdůraznil Zelenskyj.

Témata:  válka na Ukrajině

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 6:17

Peskov: Rozhodnutí americké sněmovny bylo „očekávané a předvídatelné“

Sobotní souhlas Sněmovny reprezentantů USA s dlouho odkládaným balíčkem pomoci pro Ukrajinu ve výši 61 miliard dolarů zabije ještě více Ukrajinců, uvedl podle agentury AFP Kreml.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy