Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Polsku spadla cessna na hangár, pět lidí zemřelo

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Na polském letišti Chrcynno spadl v pondělí večer letoun Cessna na hangár, kde se lidé schovávali před špatným počasím. Nejméně pět lidí zemřelo. K tragické havárii došlo asi 50 kilometrů severně od Varšavy.

O letecké nehodě informovala TVP. Mluvčí hasičů Monika Nowakowska-Brynda uvedla, že Cessna narazila do hangáru, kde se deset lidí schovávalo před vytrvalým deštěm a větrem. Dva lidé jsou podle ní nadále pohřešováni. Na místě zasahovalo deset jednotek požární ochrany.

Podle mluvčí polské národní letecké záchranné služby mluvily první odhady o 20 zraněných lidech na místě. Nakonec utrpělo zranění dvanáct osob, z nichž dvě musely být přivolanými záchranáři oživovány.

Příčina nehody je v současnosti předmětem vyšetřování. Nowakowska-Brynda ale naznačila, že k tragédii zřejmě přispěly nepříznivé povětrnostní podmínky v době havárie.

Témata:  letecké nehody Polsko

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 15:39

Maďarsko zablokovalo finanční pomoc Ukrajině, dokud Kyjev neobnoví tranzit ropy

Maďarsko bude blokovat finanční pomoc Ukrajině z Evropského mírového nástroje, dokud Kyjev neobnoví tranzit ruské ropy přes ropovod Družba. Šéf maďarské diplomacie Péter Szijjártó to uvedl v rozhovoru pro komerční televizi ATV.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy