O narušitelích informoval podle serveru Moscow Times oblastní gubernátor Vjačeslav Gladkov na telegramu. "Ruské armádní jednotky společně s pohraniční stráží, Národní gardou a FSB přijímají odpovídající opatření ke zlikvidování nepřítele," uvedl s tím, že o podrobnostech bude informovat.

Gladkov odpoledne oznámil zavedení "režimu protiteroristické operace" v oblasti, informoval portál Meduza. Umožní to podle něj zavedení speciálních opatření a časově omezených restrikcí. Úřady budou moci nařídit intenzivnější kontroly dokladů či zastavení aktivit nebezpečných průmyslových provozů.

Prezident Vladimir Putin byl o incidentu informován, uvedl podle DW mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Podle jeho slov se civilistům zatím nic nestalo, evakuační operace neprobíhá. Peskov prohlásil, že jde o pokus odvést pozornost od Bachmutu.

Podle Kyjeva útočí ruští občané ze dvou skupin bojujících na straně Ukrajiny. "Takovou akci ruských občanů, kteří jsou připraveni na ozbrojený boj s kriminálním režimem Vladimira Putina můžeme jen přivítat," komentoval akci mluvčí ukrajinské vojenského rozvědky Andrij Jusov.

reklama