Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V ruské Ufě hoří nákupní středisko, o obětech zatím není nic známo

Požár, ilustrační fotografie.
Požár, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

V ruské Ufě vypukl požár v nákupním středisku, oheň se rozšířil na plochu 1500 metrů čtverečních, uvedly tiskové agentury s odvoláním na ministerstvo pro mimořádné situace. O případných obětech se nezmiňují. Ufa leží asi 1500 kilometrů východně od Moskvy.

Hlášení o požáru bylo podané ve 21:36 místního času (18:36 SELČ). Hasiči v době příjezdu na místě viděli plameny ve druhém podlaží, uvedla agentura TASS a doplnila, že požár hasí osm desítek hasičů s třemi desítkami kusů techniky. Na místě je i republikový šéf hasičů a také okresní prokurátor.

"Požár si podle předběžných údajů nevyžádal mrtvé a raněné," napsal TASS.

Šedesát lidí, z toho 41 dětí, zahynulo v březnu 2018 při požáru obchodního domu v ruském městě Kemerovo. Požár v obchodním a zábavním centru Zimňaja višňa podle vyšetřovatelů vyvolal elektrický zkrat zaviněný zatékající střechou. Trvalo tři dny, než se jej podařilo zcela uhasit.

Témata:  Rusko požáry

Související

Aktuálně se děje

24. ledna 2026 8:26

Těhotná Bára Poláková se poprvé po oznámení ozvala fanouškům

Babyboom v českém šoubyznyse bude pokračovat i letos. Fanoušci už několik dní vědí, že v očekávání je herečka a zpěvačka Bára Poláková. Jak reagovala na vzkazy od příznivců?

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy