reklama

Zemřelých pacientů s covidem bylo ve středu už desátý den v řadě přes 1000. Třetí den po sobě také padl rekordní přírůstek těchto úmrtí. V pondělí jich v Rusku zaznamenali 1178 a v úterý 1189. Krizový štáb k dnešku eviduje od začátku pandemie celkem 243.255 obětí koronavirové infekce. Ruský statistický úřad však registruje téměř dvojnásobek zemřelých.

Od pátku se denní počty osob infikovaných koronavirem drží nad 40.000 s výjimkou pondělí, kdy potvrzených případů nákazy přibylo 39.000. Dosud nejvyšší počet 40.993 infikovaných za 24 hodin úřady zaznamenaly v sobotu. Množství potvrzených případů nákazy od začátku pandemie se v zemi zhruba se 146 miliony obyvatel k dnešku přiblížilo k hranici 8,7 milionu.

V Rusku nadále zůstávají vysoké denní přírůstky úmrtí i infikovaných, přestože úřady kvůli trvající vážné epidemické situaci obnovují některá protikoronavirová opatření. V celé zemi navíc v pondělí začal týden pracovního volna, některé vážně postižené oblasti už ale daly na vědomí, že "koronavirovou dovolenou" ještě o týden prodlouží.

reklama