Ředitel a jeho zástupce čelí obvinění z porušení požadavků pro zajištění průmyslové bezpečnosti objektu a zůstanou ve vazbě do 25. ledna. Zadržen byl také vedoucí úseku, kde se tragédie stala. Již dříve byli zatčeni dva inspektoři, kteří byli obviněni z nedbalosti. Nikdo z obviněných vinu nepřiznává.

V době havárie bylo v útrobách dolu Listvjažnaja celkem 285 horníků. Zemřelo 46 z nich. Neštěstí si vyžádalo životy také pěti záchranářů.

Podle předběžných závěrů vyšetřování je příčinou neštěstí výbuch metanu. Do dolu se několik posledních měsíců nedostávalo dostatečné množství vzduchu, což vedlo ke vzniku nebezpečné koncentrace metanu.

Za zázračné označili někteří přežití záchranáře Alexandra Zakovrjašina, který se podílel na záchranných pracích v dole a byl původně prohlášen za mrtvého. Zakovrjašin strávil pod zemí přes 24 hodin, nakonec se ale sám dostal ven a přivolal si pomoc. Nalezli ho jiní záchranáři. Lékaři pak u něj konstatovali podchlazení, dehydrataci a intoxikaci oxidem uhelnatým a uvedli, že je v těžkém stavu. Agentura TASS dnes informovala, že záchranář je mimo ohrožení života.