Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Rusku je druhý den po sobě víc uzdravených než nakažených

Rusko
Rusko
Foto: Pixabay

V Rusku se v úterý už druhý den za sebou uzdravilo víc lidí s nemocí covid-19, než se koronavirem nově nakazilo. Denní přírůstek infikovaných zůstal po pondělí opět pod hranicí devíti tisíc. Celkový počet dosud vyléčených osob se přiblížil ke 200.000. V úterý koronavirus usmrtil 178 lidí. Informoval o tom dnes ruský krizový štáb.

Testy provedené v Rusku během úterý potvrdily 8536 nových případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2, což znamená, že denní přírůstek infikovaných osob klesl čtvrtý den za sebou. V sobotu nakažených přibylo 9268, v neděli 9035 a v pondělí 8863. Od začátku epidemie covidu-19 v zemi se 146 miliony obyvatel nyní registrují 432.277 pozitivně testovaných.

Počet pacientů uzdravených během jednoho dne sice v Rusku v úterý proti pondělí klesl, nicméně znovu přesáhl počet nově nakažených. Mezi vyléčené bylo v úterý zařazeno dalších 8972 osob, předchozí den 11.108. Celkem nyní v Rusku evidují 195.957 lidí, kteří se covidu-19 už zbavili.

Nemoci v úterý podlehlo 178 pacientů. To je o čtyři oběti infekce méně než v pondělí. Celkový počet těchto úmrtí se v Rusku zvýšil na 5215.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Rusko

Související

Aktuálně se děje

5:00

Počasí do konce týdne: Mrazů se zatím nezbavíme, teploty opět klesnou

Předpověď počasí na nadcházející dny nepotěší řidiče ani příznivce slunečného počasí. Dnešek se ponese ve znamení zatažené oblohy a místy se objeví mlhy, které mohou být i mrznoucí. V severní polovině území se očekává déšť, přičemž na severní Moravě hrozí tvorba nebezpečné ledovky. Teploty se budou pohybovat nejčastěji mezi -1 a +4 °C, ale jihozápad Čech a části Slezska se mohou těšit až na 6 °C.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy