reklama

Počet nově ohlášených úmrtí za den je nejvyšší od února. Úřady připisují přírůstek nakažených nové variantě koronaviru delta, poznamenala agentura Reuters.

V posledních dnech se v mnoha regionech počet zájemců o očkování proti covidu-19 prakticky zdvojnásobil, upozornil list Kommersant na svém webu. Příčinou je podle deníku skutečnost, že úřady nařídily některým kategoriím pracovníků povinné očkování. A také pouze očkovaní, vyléčení z covidu-19 či lidé s negativním PCR testem budou moci od 28. června navštěvovat podniky veřejného stravování.

Skoro polovina Rusů podle průzkumu státní agentury VCIOM schvaluje rozhodnutí úřadů o povinném očkování, 30 procent je spíše proti a 16 procentům je to jedno. Negativní postoj projevují hlavně obyvatelé Moskvy a Petrohradu, pozitivní lidé z menších měst, poznamenal deník.

Celkem se v zemi s asi 146 miliony obyvatel nakazilo od začátku pandemie skoro 5,37 milionu lidí, z nichž podle operativního štábu 130.895 nákaze podlehlo. Ruský statistický úřad ale udává mnohem vyšší počet obětí, což úřady vysvětlují tím, že v této statistice jsou zahrnuti i zemřelí, u kterých se na nákazu přišlo až po smrti.

reklama