Pandemická opatření platí například v Kantonu, čtvrtém ekonomicky nejdůležitějším městě v Číně. "Situace je stále nestabilní. Mnoho míst je pod uzávěrou. Školy zavřely a zábavní podniky pozastavily činnost. Posilovna, kam často chodím, má také zavřeno," řekla agentuře Reuters obyvatelka Kantonu, podle které mnohým jejím kolegům bylo nařízeno, aby zůstali doma.

Do neděle mají nařízeno nevycházet z domu obyvatelé v jedné čtvrti ve Wu-chanu, kde žije zhruba 800.000 lidí. Uzávěry platí také ve Si-ningu, kde žije 2,5 milionu lidí. Obyvatelé města na severozápadě Číny si na sociálních sítích stěžují na problémy se zásobováním potravinami a na prudký růst cen základního zboží. "Abychom snížili riziko přenosu, byly uzavřeny některé obchody s ovocem a zeleninou," uvedl jeden z představitelů místní vlády.

Čínské úřady dnes oznámily, že počet nových případů v zemi potřetí za sebou přesáhl 1000 lidí. To je výrazně méně než v období, kdy se koronavirus šířil v Šanghaji. Čínská čísla jsou ve srovnání s dalšími státy stále velmi nízká, úřady ale zastávají politiku takzvané nulové tolerance. Zavádějí proto přísné uzávěry i v případě, že se potvrdí jen několik málo případů nákazy. To kvůli výrazným komplikacím kritizuje část obyvatelstva. Uzávěry mají navíc negativní dopad na druhou největší ekonomiku na světě, což se v některých případech přenáší i na hospodářství dalších zemí.