reklama

Vyjádřil také přesvědčení, že ekonomická situace v Rusku je stabilní a lepší, než očekávaly předpovědi. Prohlášení šéfa Kremlu zaznělo krátce poté, co při sobotním ruském útoku na obytný dům v ukrajinském Dnipru zahynuly dvě desítky civilistů.

"Dynamika je pozitivní. Vše se vyvíjí podle plánu ministerstva obrany a generálního štábu," řekl Putin. Jeho plány únorové invaze přitom podle západních zemí i podle médií počítaly s tím, že Rusové obsadí Ukrajinu za několik dní. "Doufám, že nás naši vojáci ještě nejednou potěší svými bojovými výsledky," poznamenal také.

Rusko v pátek oznámilo, že získalo kontrolu nad městem Soledar v Donbasu, což by, jak připomíná agentura Reuters, byl vzácný úspěch na bitevním poli po měsících neúspěchů. Kyjev tvrdí, že boje o Soledar pokračují.

Agentura Interfax zprostředkovala také vyjádření ruského ministerstva obrany k sobotní vlně útoků na Ukrajinu, podle něhož byly zasaženy všechny cíle. Moskva se však nevyjádřila k zásahu obytného domu v ukrajinském Dnipru, v jehož troskách zahynulo nejméně 20 lidí a desítky dalších včetně dětí utrpěly zranění.

Celkem za sobotu při ruských útocích podle Kyjeva přišlo o život nejméně 28 civilistů a 83 osob utrpělo zranění.