Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Válka na Ukrajině: Krym čelil útoku, ruské údery si vyžádaly několik zraněných

Zásah záchranářů po ruských útocích na Ukrajině
Zásah záchranářů po ruských útocích na Ukrajině
Foto: State Emergency Service of Ukraine

Ruské drony v noci na sobotu útočily v Charkovské a Dněpropetrovské oblasti na Ukrajině. Útoky si podle místních úřadů vyžádaly nejméně šest zraněných a škody na kritické infrastruktuře i komerčních a obytných budovách, informují agentury Reuters a DPA. 

Ruská armáda vyslala celkem 13 dronů Šáhid íránské výroby, uvedly ukrajinské vzdušné síly. Protivzdušná obrana podle nich všechny sestřelila, nicméně starosta Charkova Ihor Terechov informoval o dvou zásazích.  

V Charkově došlo po pádu trosek k několika požárům. Největší vypukl na celkové ploše 3000 metrů čtverečních ve skladovacích prostorech, uvedla civilní ochrana. Hasební práce pokračovaly i v sobotu ráno. 

Čtyři lidé utrpěli zranění, bylo mezi nimi i třináctileté dítě, uvedl gubernátor Charkovské oblasti Oleh Synehubov. Dva zraněné evidoval gubernátor Dněpropetrovské oblasti Serhij Lysak. Útoky podle něj poškodily blíže nespecifikovaný objekt kritické infrastruktury a tři domy. 

V noci útočili také Ukrajinici. Ruská protivzdušná obrana podle ministerstva obrany zničila čtyři rakety dlouhého doletu, které mířily na cíle na anektovaném poloostrově Krym. Podle Moskvy šlo o střely ATACMS dodané Spojenými státy americkými. 

Témata:  válka na Ukrajině Ukrajina Krym

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy