Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Válka na Ukrajině: Noční útoky mířily na ukrajinskou energetiku

Zásah záchranářů po ruských útocích na Ukrajině
Zásah záchranářů po ruských útocích na Ukrajině
Foto: State Emergency Service of Ukraine

Rusové v noci na sobotu při raketových a dronových útocích opět cílili na energetickou infrastrukturu na Ukrajině. Poškozena byla v pěti ukrajinských regionech, uvedla společnost Ukrenerho podle agentury Reuters. 

Útoky poškodily energetická zařízení v Doněcké, Záporožské, Dněpropetrovské, Kirovohradské a Ivano-Frankivské oblasti, sdělila firma. "Od března je to už šestý masivní, komplexní útok raketami a drony na civilní energetickou infrastrukturu," dodala. 

Ukrajinská protivzdušná obrana v noci zneškodnila 35 z 53 ruských raket a 46 ze 47 dronů, uvedly vzdušné síly. Na více místech došlo k požárům, u nichž zasahovali hasiči. Nebyli hlášeni žádní zranění lidé. 

Rusko od března zintenzivnilo útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu, poškodilo mnoho tepelných i vodních elektráren. Soukromá energetická společnost DTEK informovala, že při posledním úderu byly zasaženy a vážně poškozeny její dvě tepelné elektrárny. 

Témata:  válka na Ukrajině Ruská armáda Ukrajina

Aktuálně se děje

14. června 2024 11:48

Rusko tvrdí, že sestřelilo skoro 90 ukrajinských dronů. Ukrajina 14 ruských raket

V noci na pátek sestřelila ruská protivzdušná obrana 87 dronů, z toho 70 nad Rostovskou oblastí, kde sídlí velení vojenské operace na Ukrajině. Ukrajinská armáda uvedla, že v noci na pátek sestřelila sedm ze 14 raket a všech 17 dronů, kterými útočilo Rusko. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy