Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Válka na Ukrajině: Ruské rakety dopadly na Pavlohrad či Kramatorsk

Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto
Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto
Foto: FREE Photo Tereshchenko Oleg / UNIAN

Rusové se v neděli nadále pokoušeli o průlom na několika místech fronty, zároveň útočilo na ukrajinská sídla jejich letectvo. Vyplývá to z pravidelného ranního hlášení generálního štábu ukrajinské armády.

Armáda na facebooku uvedla, že v Bachmutu, Avdijivce a Marjince včera odrazila 36 útoků nepřítele. Na zmíněných úsecích fronty se ruští vojáci, mnohdy s pomocí wagnerovců, snaží o průlom.

Civilisté podle štábu umírali při raketových a leteckých útocích na obce. Rakety dopadly například v Kramatorsku, Pavlohradu a Kosťantynivce. Celkem bylo zaznamenáno pět raketových a 27 leteckých úderů. Pravděpodobnost dalších zůstává vysoká.

Témata:  válka na Ukrajině

Související

Aktuálně se děje

22. listopadu 2025 12:40

21. listopadu 2025 20:19

Sněhová předpověď počasí. Příští víkend se možná začne lyžovat

V Česku v posledních dnech panuje zimní počasí, ačkoliv meteorologická zima oficiálně začne s prosincem až začátkem přespříštího týdne. Těšit to může zejména milovníky alpského i běžeckého lyžování. Start nové sezóny se blíží. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Kate posílá zprávu po dokončení chemoterapie

Kate Middleton poprvé od oznámení rakoviny vystoupila veřejně

Princezna z Walesu Kate Middleton vystoupila v úterý 18. listopadu v centru Londýna s prvním projevem od chvíle, kdy v březnu 2024 oznámila světu svou diagnózu rakoviny. Stalo se tak u příležitosti Summitu o budoucí pracovní síle (Future Workforce Summit). Na této významné události představila další fázi své mise zaměřené na podporu dětí v raném věku.