Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Válka na Ukrajině: Rusové se chlubí dalším územním ziskem

Ruská armáda, ilustrační fotografie.
Ruská armáda, ilustrační fotografie.
Foto: mil.ru

Moskva hlásí další územní zisk ve válce na Ukrajině, kterou rozpoutalo před více než dvěma lety. Podle ministerstva obrany se ruské armádě podařilo dobýt další obec v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny. 

Ruské ministerstvo obrany v neděli podle AFP uvedlo, že se armádě podařilo dobýt vesnici Umanske. V obci, která leží asi 25 kilometrů severozápadně od okupovaného Doněcku, žilo před začátkem ruské invaze asi 180 obyvatel. Tvrzení Moskvy není v tuto chvíli možné nezávisle ověřit. 

Nový ruský ministr obrany Andrej Bělousov v pátek uvedl, že ruské síly postupují na Ukrajině na všech frontách. Konkrétně tvrdil, že letos už obsadily 880 kilometrů čtverečních území. 

Ukrajina navíc čelí pravidelným útokům raket a dronů. V noci na neděli zlikvidovala ukrajinská protivzdušná obrana 24 z 25 nepřátelských bezpilotních letadel. Rusové také odpálili raketu s plochou dráhou letu Iskander-K na Charkovskou oblast a protiletadlovou řízenou střelu. 

Témata:  válka na Ukrajině Ruská armáda Ukrajina

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy