Marognaová už dříve v rozhovoru s deníkem Corriere della Sera uvedla, že prostředky dostávala pro "vedení paralelní diplomacie" v Africe a na Blízkém východě. Peníze dostávala od roku 2015 do roku 2018, kdy byl Becciu zástupcem vedoucího státního sekretariátu ve Vatikánu. Kromě peněz podle italských médií žena obdržela od Becciua luxusní oblečení a módní doplňky. V rozhovoru s Corriere della Sera ale odmítla, že byla milenkou církevního hodnostáře, který je stejně jako ona ze Sardinie.

Podle vatikánských vyšetřovatelů chybí vyúčtování či jiné dokumenty, které by dokládaly aktivitu ženy ve prospěch Vatikánu. Peníze byly vypláceny slovinské firmě, kterou obviněná spolupracovnice vlastní. Podle slovinských daňových záznamů ale firma nevyvíjela žádnou aktivitu.

Dvaasedmdesátiletý kardinál Becciu rezignoval minulý měsíc kvůli podezření z nepotismu a finančních podvodů. Becciu uvedl, že mu papež František sdělil, že už v něj nemá důvěru. Jakákoli pochybení ale Becciu odmítl.

Podle médií jeho odchod souvisí mimo jiné s nákupem části budovy v prestižní londýnské čtvrti Chelsea za 200 milionů dolarů (4,7 miliardy Kč). Kvůli vyšetřování podezřelé transakce bylo loni propuštěno několik zaměstnanců Vatikánu, ve funkci skončil i šéf správní rady vatikánského úřadu pro kontrolu finančních toků Tommaso di Ruzza. Becciu přišel nejen o funkce ve vatikánském aparátu, ale i o možnost účastnit se volby příštího papeže.