reklama

V týdnu od 19. do 25. červencem nemělo 87 procent pacientů přijatých na JIP očkování, mezi ostatními hospitalizovanými to bylo 83 procent. Podle statistiky za květen až červenec bylo na JIP ve Francii 85 procent pacientů bez covidové vakcíny. Mezi pacienty s těžkým průběhem nemoci bylo jen šest procent lidí s dokončeným očkováním, mezi všemi hospitalizovanými představovali 11 procent.

Vládní statistiky také odhadují, že mezi zemřelými pacienty s covidem-19 bylo 82 procent lidí bez očkování a 14 procent lidí s dokončenou vakcinací.

Statistiky také zkoumají, kolik lidí na 100.000 obyvatel má pozitivní PCR testy. Zatímco mezi lidmi bez vakcíny je to v průměru 258 lidí na 100.000, u očkovaných je to 35 pozitivních testů, tedy sedmkrát méně. Drees ovšem upozorňuje, že toto číslo může být zavádějící, neboť očkovaní lidé často necítí potřebu nechat se testovat navzdory příznakům.

Francouzské nemocnice čelí stále silnějšímu tlaku. Podle dnes zveřejněných údajů byl počet nových příjmů za tento týden 3531, prakticky dvojnásobek proti týdnu předcházejícímu. Stejně rychlý nárůst zaznamenaly i příjmy na jednotky intenzivní péče, které za poslední týden získaly 746 nových pacientů. Rostou také počty zemřelých s covidem, minulý týden jich bylo 272. Jediné číslo, které klesá, konstatuje list Le Monde, je věk hospitalizovaných.

reklama